Wniosek z tego taki: podłoże musi być czyste. Rzeżucha umieszczona na glebach kwaśnych lub słonych (inaczej zanieczyszczonych) ma małe szanse na to żeby urosnąć. Ale za to rzeżucha zasadzona na ligninie, ziemi kwiatowej i piasku wyrosła bardzo dobrze.W środowisku jest podobnie: jeśli roślina rośnie na terenie czystym - ma wtedy dobre warunki i może sobie dobrze rosnąć. A roślina rosnąca w zanieczyszczanych miejscach - nie ma odpowiednich warunków i ma bardzo małe szanse na życie. Więc następnym razem jeśli przyjdzie Wam do głowy wyrzucanie śmieci do lasu lub na trawnik - pomyśl o tym, że wyrzucając śmieci do kosza do tego przeznaczonego możesz ulepszyć warunki do życia przynajmniej jednej roślince :)